Kategorie
Covid-19

Kiedy‌ ‌skończy‌ ‌się‌ ‌pandemia?‌

Gdy w Polsce wykryto pierwszy przypadek zachorowania na koronawirusa, nikt nie chciał wierzyć, że ponad rok później Ministerstwo Zdrowia będzie ogłaszać trzecią falę pandemii i mówić o najwyższej liczbie zakażeń wynoszącej aż trzydzieści pięć tysięcy w ciągu doby. Chcieliśmy wierzyć, że do wakacji wszystko przeminie. Teraz czekają nas kolejne wakacje. Jakie są prognozy?

Kategorie
Covid-19

Ilu Polaków wykonało już testy na covid-19? Statystyki

Czwartego marca minął rok od wykrycia pierwszego przypadku koronawirusa w Polsce. W ciągu tego czasu covid-19 stał się częścią naszego życia i głównym tematem codziennych informacji. Jak przedstawia się sytuacja w liczbach? Jak wyglądają realia pandemii w Polsce?

Kategorie
Covid-19

Testowanie na covid-19 – jaki rodzaj testu wybrać?

Wykonywanie testów na koronawirusa pomaga w wykryciu zakażeń bezobjawowych, dzięki czemu jesteśmy w stanie w porę podjąć odpowiednie kroki w celu uniknięcia dalszych zakażeń. Jest to szczególnie ważne w określonych grupach zawodowych, mających kontakt z wieloma osobami w ciągu dnia. Jakie są rodzaje testów na COVID-19? Dlaczego warto badać nie tylko aktywne zakażenie, lecz też i ilość przeciwciał IgG?

Kategorie
Ochrona zdrowia

Czy dieta pomaga w ochronie przed koronawirusem?

Pandemia koronawirusa stale utrudnia nam życie. Dotyka ona coraz więcej osób i stale rozprzestrzenia się na całym świecie, zbierając coraz większe żniwo. Mimo iż część osób przechodzi tę chorobę praktycznie bezobjawowo, to jest to tak naprawdę loteria i trudno przewidzieć, jak będzie wyglądać ta kwestia w danym przypadku. Dlatego też warto stosować się do powiedzenia, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Czy odpowiednia dieta pomoże uodpornić się przed koronawirusem i może uchronić nas przed zakażeniem? Jakie produkty warto spożywać, aby skutecznie podnieść swoją odporność? Sprawdź nasze porady i zadbaj o siebie i swoich najbliższych!

Kategorie
Ochrona zdrowia

Co dają rękawice lateksowe w ochronie przed wirusami

Ryzyko kontaktu z koronawirusem jest największe tam, gdzie niemożliwe jest zachowanie odpowiedniego dystansu społecznego oraz higieny, a więc np. w komunikacji miejskiej, sklepach, urzędach czy galeriach handlowych. Ze względu na ogromną ilość powierzchni, z którymi będziemy mieć styczność wsiadając do windy, podtrzymując się w autobusie czy robiąc zakupy w sklepie, regularne dezynfekowanie rąk i unikanie za wszelką cenę kontaktu dłoni z twarzą jest niezbędne.

Kategorie
Covid-19

PIMS – co to za choroba?

Zakażenie koronawirusem u większości dzieci przebiega bardzo łagodnie lub zupełnie bezobjawowo. Jak na razie przypadki, w których dzieci miały silne objawy choroby, były naprawdę nieliczne, w wielu przypadkach rodzice nie są nawet świadomi, że ich dziecko przeszło COVID-19. Niestety po przebyciu choroby nie zawsze jest już tak różowo. Bardzo dzieci po zarażeniu koronawirusem mogą cierpieć na różnego rodzaju powikłania, w tym na PIMS-TS. Czym jest ta choroba i jakie są jej objawy? U kogo może wystąpić i czy jest ona trudna do wyleczenia? Jak jej zapobiegać i jakie metody kuracji podejmować? Sprawdź nasze podpowiedzi i dowiedz się, co grozi Twojemu dziecku. 

Kategorie
Ochrona zdrowia

Maseczki chronią przed koronawirusem – prawda czy fałsz

Noszenie maseczek w ramach ochrony przed koronawirusem wzbudza wiele wątpliwości i kontrowersji, choć naukowo niejednokrotnie potwierdzono już ich znaczenie w zapobieganiu rozprzestrzeniania się COVID-19.